Отборът на Влади Гаджев изпадна от Първа лига

Отборът на Владимир Гаджев Ковънтри официално изпадна във Втора лига, което е четвъртото ниво на английския футбол. Това стана факт след срещата с Чарлтън от 43-ия кръг на Първа лига, която завърши при резултат 1:1. Българският халф отново не бе в групата за мача, след като отдавна не влиза в сметките на мениджъра Стив Тейлър и със сигурност ще напусне през лятото.

Ковънтри пръв откри резултата с гол на Джордж Томас в 28-ата минута, но Патрик Бауер възстанови равенството в 54-ата минута и този резултат се запази и до края.

Така Ковънтри се намира на последното място в класирането с 36 точки, като изостава с 10 от спасителното 20-то място, което се заемо от Бъри. "Небесносините" на практика няма как да наваксат това изоставане в последните 3 кръга.