Шекспир: Нямаше дузпа

Мениджърът на Лестър Крейг Шекспир нападна съдията Йонас Ериксон след загубата на неговия тим с 0:1 в първия мач с Атлетико Мадрид от 1/4-финала в Шампионската лига. Наставникът е бесен от отсъдената дузпа за "дюшекчиите", която на практика им донесе победата. Той смята, че нарушението е извън наказателното поле и затова не е трябвало да бъде даден 11-метров наказателен удар.

"Нямаше дузпа, а пряк-свободен удар. Казах на съдията, че взе грешно решение в ситуацията. Все пак става дума за 1/4-финал в Шампионската лига. Това бе важно решение, което ни коства загубата. Това бе ключов момент в мача и реферът трябваше да бъде по-прецизен. Определено ставаше дума за фаул извън наказателното поле", заяви Шекспир.

"Знаехме, че ще бъде трудно, защото Атлетико е страхотен отбор, който работи много здраво и умее добре да задържа топката. Бяхме наясно, че съперникът ще се опита да ни притиска и няма да имаме много положения. На почивката направихме някои промени в постройката, за да спрем Гризман, който получаваше прекалено много свободни пространства между линиите ни през първото полувреме. Мисля, че се справихме. Като цяло отборът беше изключителен.

Наказанието на Роберт Хут за реванша е голям удар за нас. Най-важното е, че запазихме шансове за класиране напред. Знаем, че ни чака изключително тежък втори мач, много сериозно предизвикателство, но през този сезон постигнахме отлични резултати като домакин, феновете ни обичат Шампионската лига. Естествено ще трябва да направим доста повече в атака, ако искаме да продължим", добави мениджърът на Лестър.