Кошмар на Григор отпадна още на старта в Маракеш

Миналогодишният финалист Борна Чорич (Хърватия) се класира за втория кръг
на турнира по тенис на червени кортове в Маракеш (Мароко) с награден фонд 540310 евро през следващата седмица.

Чорич елиминира на старта на надпреварата поставения под номер 7 аржентинец Диего Шварцман с 6:3, 6:2. Хърватинът навакса ранно изоставане от 1:3, след което взе 10 от следващите 11 гейма по пътя си към успеха след 108 минути игра.

20-годишният Чорич, 79-и в световната ранглиста, очаква победителя от мача между миналогодишния шампион Федерико Делбонис (Аржентина) и участващия с "уайлд кард" представител на домакините Реда Ел Амрани.
Любопитното е, че Шварцман срази Григор Димитров на финала в Истанбул миналата година, а през тази и двамата дебютират в Маракеш, като не е сигурно, че ще защитават точките си в Турция.
Мароканецът Амин Ауда поднесе голямата изненада днес, след като елиминира в първия кръг поставения под номер 8 и финалист от 2014 година Марсел Гранойерс (Испания) с 6:4, 6:4. 19-годишният Ауда, 946-и в световната ранглиста, записа една втори успех в кариерата си в турнирите на АТР.
Тийнейджърът, който участва с "уайлд кард", взе първия сет с единствен пробив в петия гейм.
Във втората част Гранойерс пропиля аванс от 2:0, а след това допусна трети пробив в сета за 3:4, което се оказа решаващо.
Така за място на четвъртфиналите Ауда ще играе срещу Ян-Ленард Щруф (Германия). Поставен под номер 1 в надпреварата е българинът
Григор Димитров, който започва директно от втория кръг срещу победителя в надпреварата от 2013 година Томи Робредо