Ради Цонев с 65 минути при класическа победа на Лече

Юношата на Левски Радослав Цонев записа 65 минути при класическата победа на неговия Лече с 3:0 като домакин на Таранто. Двубоят от 34-ия кръг на Лега Про - група “C” се разви по чудесен начин за “джалоросите”, които до 27-ата минута имаха аванс от два гола в резултата. Франко Лепоре откри от дузпа в 24-ата минута, а три по-късно голмайсторът Джузепе Торомино удвои. Третото попадение бе дело на Абду Думбия, който се разписа в 83-ата минута.

Цонев отново бе титуляр, но нямаше късмет да вкара своя пети гол за сезона, а в средата на второто полувреме бе заменен от Маймоне.
Четири кръга преди края тимът от “Вия дел Маре” е втори в класирането на шест точки от лидера Фоджа. Лече трябва да се надява на невъзможното, за да стопи аванса на първенците от “Пино Закериа” и да си осигури директна промоция за Серия “Б”.