Литекс лидер след 3:0 в Червен бряг

Отборът на Литекс затвърди лидерската си позиция в Северозападната Трета лига. "Оранжевите" разбиха с 3:0 Партизан в Червен бряг. Двубоят бе от 21-ия кръг на първенството. Селекцията на Живко Желев доминираше през цялото време, но не стигна лесно до успеха. Домакините заложиха на дефанзивна тактика, но се опитваха да играят  футбол, действайки без страх. В 28-ата минута Денил Селимински завърши самостоятелен пробив с неспасяем удар по тревата за 1:0. Секунди след почивката Методи Костов се възползва от грешка на съперника и удвои. Веднага след това Калоян Тодоров от домакините имаше шанс да вкара почетно попадение, но го пропиля. Час след началния съдийски сигнал Искрен Писаров бе най-съобразителен при продължително разбъркване и оформи крайното 3:0.