Евертън сложи край на серията на Шекспир, който мисли за ШЛ (видео)

Евертън сложи край на серията от пет поредни победи на Лестър в Премиър лийг и шест такива във всички турнири, след като надделя над шампионите с 4:2 на "Гудисън Парк". Това е първа загуба на "лисиците", откакто мениджър на отбора стана Крейг Шекспир. Том Дейвис (1'), Ромелу Лукаку (23', 57') и Фил Ягиелка (41') се разписаха за "карамелите", докато Ислам Слимани (4') и Марк Олбрайтън (10') вкараха головете за Лестър.

Мейсън Холгейт и Морган Шнайдерлин започнаха за Евертън на местата на на Гарет Бари и Ашли Уилямс. Крейг Шекспир бе направил цели пет промени в своя състав с мисълта за двубоя срещу Атлетико Мадрид от Шампионската лига. Риад Марез бе оставен на скамейката за началото. Като титуляри започнаха Марк Олбрайтън, Анди Кинг, Даниел Амарти, Бен Чилуел и Ислам Слимани.

Двата отбора изиграха зрелищно първо полувреме, в което си вкараха пет гола.  Още в 30-ата секунда Том Дейвис откри резултата. Миралас проби много мощно през центъра на отбраната на Лестър, след което бе съборен пред наказателното поле, но Робърт Медли даде авантаж. Топката стигна до Дейвис, който стреля до близката греда. Три минути след това шампионите изравниха. Демарай Грей нахлу на скорост и намери Слимани, който мушна топката между краката на Роблес - 1:1. До десетата минута обратът вече бе пълен. Олбрайтън стреля директно от пряк свободен удар и въпреки че ъгълът бе малък, халфът прати топката до далечната греда.

В 23-ата минута Лукаку изравни. Баркли сервира топката на белгиеца с прекрасно центриране, а нападателят отбеляза 22-рия си гол от началото на сезона. Четири минути преди края на частта се стигна до нов обрат. Шмайхел се намеси страхотно, когато Баркли се озова сам срещу него, но при последвалия корнер Ягиелка бе изпуснат и от няколко метра бранителят засече с глава за 3:2.

В 57-ата минута отново защитата на Лестър не се справи с корнер пред вратата на Шмайхел, топката стигна до Лукаку, който от няколко метра простреля в крак стража на гостите.

Евертън заема седмо място с актив от 54 точки. Лестър е 11-и, с 36 пункта.