Класика за Удинезе продължи лошата серия на Дженоа

Отборът на Удинезе продължи лошата серия на Дженоа като нанесе четвърта поредна загуба на "грифоните" в Серия "А". "Зебрите" не оставиха шанс на закъсалия си съперник и се наложиха с категоричното 3:0 в домакинството си от 31-ия кръг на "Фриули", като така пък продължиха своята добра серия от 5 поредни мача без поражение.

Удинезе поведе в резултата в 20-ата минута, когато Родриго де Паул със страхотен шут от границата на наказателното поле бе точен за 1:0. В 31-ата минута при едно разиграване след корнер Дуван Сапата успя да прати топката в мрежата за 2:0. Третият гол обаче бе най-куриозен. В 49-ата минута при едно центриране от корнер вратарят Рубиньо игра изключително нескопосано с топката и на практика сам я вкара във вратата си за крайното 3:0.

Така Удинезе събра актив от 40 точки и се намира на 11-ата позиция в таблицата. Дженоа пък продължава да затъва и вече е на 16-ото място с 29 точки.