Отличен Везенков при победа на Барселона в Испания

Българският национал Александър Везенков изигра нов отличен двубой с екипа на Барселона, като този път бе с основна заслуга за успеха на каталунците при домакинството на Сарагоса с 91:88 (21:20; 25:20; 26:27; 19:21) в двубой от XXVIII кръг на испанското първенство.

Везенков се включи в двубоя от резервната скамейка и за 26:53 минути на терена се отличи с 21 точки, като демонстрира почти перфектен мерник – 5/7 за две точки, 3/5 за три точки и 2/2 от линията за наказателни удари. Освен това, родният национал добави към сметката си 3 борби, 3 асистенции, 1 открадната топка и 1 чадър, като по този начин си осигури и най-висок коефициент на полезно действие от състава на каталунците – 22 пункта.

Тайрис Райс и Стратос Перпероглу също бяха на ниво днес и вкараха по 17 точки, а Петери Копонен завърши с 11 точки.

Стеван Йеловач отбеляза 25 точки за Сарагоса, а Робин Бенцинг и Томаш Белаш завършиха с по 17 точки.

Първата четвърт премина изключително равностойно, като играта вървеше кош за кош, а след края на първите десет минути резултатът бе 21:20 в полза на Барселона. През втория период каталунците подобриха значително представянето си, като с основна заслуга бе Александър Везенков, който отбеляза 11 от точките си в тези минути, а това даде възможност на Барса да увеличи малко преднината си – 46:40 на почивката.

В минутите след почивката играта отново бе изключително равностойна, като на два пъти гостите от Сарагоса успяваха да намалят изоставането си до само една точка, но след това домакините отговаряха и отново възстановяваха аванс си. Малко преди края на третата част Барселона поведе с осем точки след два наказателни на Копонен, но Йеловач вкара тройка със сирената за Сарагоса и преди началото на заключителните десет минути разликата отново бе само пет точки – 67:72.

Баскетболистите на Сарагоса започнаха по-добре заключителния период на мача и за по-малко от четири минути игра успяха да заличат напълно изоставането си – 74:74. Гостите продължиха да търсят пълен обрат, но в отговор Везенков, Томич и Райс бяха безпогрешни в нападение и 9 секудни преди последния съдийски сигнал резултатът отново бе равен – 88:88.

Последва нападение за Барселона, което бе перфектно завършено с тройка на Райс при оставаща една секунда, след което гостите направиха отчаян опит да се спасят от загубата, но стрелбата на Йеловач не сполучи и каталунците се поздравиха с крайния успех – 91:88.