Юнайтед се върна към победите и отвори вратата към Чемпиъншип за Мойс (видео)

Манчестър Юнайтед се върна към победите, след като надделя с 3:0 над последния във временното класиране на Премиър лийг - Съндърланд. Златан Ибрахимович (30'), Хенрих Мхитарян (46') и Маркъс Рашфорд (89') отбелязаха за "червените дяволи", които в предишните си две срещи в първенството записаха равенства. Гостите бяха улеснени от факта, че в края на първото полувреме Себастиан Ларсон получи пресилен директен червен картон. Надеждите за спасение на Съндърланд, който е воден от бившия мениджър на Юнайтед Дейвид Мойс, стават илюзорни. "Черните котки" са на десет точки от спасителния бряг.

Виктор Аничебе бе титуляр за домакините за сметка на Фабио Борини. Съставът, с който започва Жозе Моуриньо, беше доста интересен. Маруан Фелаини изведе тима с капитанската лента, Серхио Ромеро бе на вратата, а Матео Дармиан, Люк Шоу, Пол Погба и Хенрих Мхитарян също бяха титуляри. Давид де Хеа остана извън групата заради лека травма. Испанецът ще може да играе в дербито с Челси следващия уикенд. Очаква се обаче в двубоя от Лига Европа срещу Андерлехт отново да пази Ромеро.

Първото полувреме се разви според сценария на гостите, които доминираха. Златан Ибрахимович материализира това предимство в 30-ата минута, когато получи на границата на наказателното поле, с гръб към вратата, обърна се добре и стреля в далечния ъгъл. Няколко минути след това "червените дяволи" бяха близо до втори гол. Добро центриране на Шоу отляво намери Фелаини пред малкото наказателно поле. Белгиецът стреля, но ударът му бе блокиран, като останаха съмнения, че топката срещна ръката на бранител. В крайна сметка Пикфорд улови.

Пет минути преди почивката Ромеро се намеси решаващо, след като Аничебе получи в наказателно поле и опита да преодолее вратаря, който обаче излезе добре и спаси с тяло.

В 43-та минута Себастиан Ларсон получи директен червен картон след твърдо влизане в краката на Ерера. Играчът на Съндърланд игра първо с топката, но кракът му бе вдигнат по-високо и срещна този на съперника. Крейг Поусън изгони малко пресилено Ларсон, който бурно оспори това решение.

46 секунди след подновяването на играта гостите стигнаха до втори гол. Мхитарян получи отляво на наказателното пол и стреля през краката на Коне в далечния ъгъл, без да остави шанс на Пикфорд. Минута преди края Рашфорд оформи класиката, след като получи от Погба, след което направи двойно с Ибра, което му осигури позиция за точен изстрел в далечния ъгъл.

С днешния успех Юнайтед измести Арсенал от петото място. "Червените дяволи" са на четири точки от четвъртата позиция, но имат и мач по-малко от градския си съперник Манчестър Сити.