Рома подчини Болоня като гост (видео)

Отборът на Рома срази с 3:0 като гост Болоня вмач от 31-ия кръг на Серия "А". По този начин "вълците" от Вечния град запазиха разликата до водача в класирането Ювентус, който е със 77 точки. Рома е на втората позиция със 71, а Болоня заема 14-о място с 34 точки. Федерико Фасио (26), Мохамед Салах (41) и Един Джеко (75) отбелязаха по един гол за водения от Лучано Спалети на "Ренато Дал'Ара" днес.

В 26-ата минута топката достигна малко случайно до Федерико Фасио в наказателното поле на Болоня след изпълнение на ъглов удар и с шут от въздуха аржентинският защитник опъна мрежата зад Антонио Миранте.

В 41-ата минута гостите направиха отлична атака, при която Един Джеко с хубав пас изведе Мохамед Салах в наказателното поле на домакините и египетският нападател технично прехвърли Миранте - 0:2.

Второто полувреме започна с две много сериозни опасности за вратата на Войчех Шчесни. Първо в 47-ата минута Блерим Джемайли стреля с глава право в полския страж на Рома, а малко след това резервата Федерико Ди Франческо пропусна да накаже отбраната на "вълците" и уцели греда.

Четвърт час преди края Джеко сложи край на интригата в двубоя. Резервата Диего Пероти изскочи очи в очи с Миранте и подаде на свободния Джеко, а босненският нападател на празна врата не сгреши, правейки победата на "джалоросите" класическа.