Лион се сбогува с Шампионската лига

Отборът на Лион на практика се прости с надеждите си да участва в Шампионската лига през следващия сезон през френския шампионат. “Хлапетата” записаха шокираща загуба с 1:4 от Лориен в мач от 32-ия кръг на Лига 1.

Домакините започнаха добре мача и в 28-ата минута поведоха в резултата след премерен удар на Корентен Толисо. Малко преди края на първата част обаче Абдул Маджид Уорис изравни с отличен параболичен шут. Веднага след началото на втората част Силвен Марво шокира публиката на “Стад дьо Люмиер”, като даде преднина на “мерлузите”. Изравнителен гол на капитана Максим Гоналон бе отменен, а улисани в атаки Лион оставиха на два пъти Бенжамен Муканджо да вкара два гола в края на мача, за да подпечата безценния успех на тима си.

Така Лион остава с 54 точки на четвърта позиция, което е на цели 14 и два мача повече от третия в момента Пари Сен Жермен. “Хлапетата” ще се надяват да спечелят Лига Европа тази година, за да могат да участват в Шампионската лига догодина. Лориен от своя страна продължава възраждането си и вече е извън зоната на директно изпадане. “Мерлузите” са на мястото за плейоф за оставане с 31 точки.