Челси не се смути от предизвикателството, отправено от Тотнъм (видео)

Челси си върна преднината от седем точки на върха в Премиър лийг, след като победи без особени проблеми - с 3:1, Борнемут като гост. Лондончани поведоха с автогол на Адам Смит в 17-ата минута, а три минути след това Еден Азар удвои. Джошуа Кинг (42') върна едно попадение преди почивката, но през втората част Маркос Алонсо (68') отново възстанови комфортната преднина на гостите. Селекцията на Антонио Конте не се поддаде на напрежението, породено от факта, че в ранния мач за деня Тотнъм победи убедително Уотфорд и се доближи на четири точки зад "сините".

Райън Фрейзър замени Джордън Айб в стартовия състав на домакините. Виктор Моузес и Неманя Матич се завърнаха сред титулярите на Челси.

В третата минута "черешките" бяха близо до това да поведат изненадващо. Фрейзър центрира отдясно, а Луис опита да пресече с крак, но така насочи опасно топката към собствената си врата. Куртоа обаче изби.

В 17-ата минута Моузес намери Коща в наказателното поле. Нападателят нанесе неточен удар, но се получи рикошет в крака на Смит, който си отбеляза автогол. Само три минути след това Канте изведе много добре Азар по левия фланг. Белгиецът нахлу на скорост, премина покрай Боруц и прати топката във вратата му за втори път.

След около половин час Афобе нанесе страхотен удар от въздуха, след като засече центриране на Даниелс. Топката обаче срещна страничната греда. Три минути преди края на първата част обаче домакините стигнаха до гола. Афобе намери Кинг отдясно, нападателят стреля от границата на наказателното поле, топката рикошира в Давид Луис и влезе в ъгъла - 1:2. В добавеното време Борнемут дори можеше да изравни, но страхотна намеса на Аспиликуета в отбрана попречи на Афобе да се разпише.

В 68-ата минута Маркос Алонсо донесе спокойствие на Челси, след като изпълни по перфектен начин пряк свободен удар, вкарвайки трети гол за лондончани. Десет минути преди края Боруц спаси домакините от нов гол, избивайки удар отблизо на Моузес.

Челси вече има актив от 75 точки - седем повече от Тотнъм. Борнемут заема 15-а позиция с 35 пункта.