Фрайбург вече е пети (видео)

Отборът на Фрайбург се поздрави с втора поредна победа с 1:0 в Бундеслигата. Фрайбург надви като домакин Майнц 05 в мач от 28-ия кръг на германското първенство. Единственото попадение в срещата реализира Нилс Петерсен в 70-ата минута. Нападателят бе забравен от отбраната на гостите във вратарското поле и с лекота вкара победния гол, само минута след появата си на терена на мястото на Майк Франтц.

Фрайбург се изкачи на пето място в класирането с 41 точки. Пред тима на Кристиан Щрайх са само Байерн (Мюнхен) с 65 точки, РБ (Лайпциг) с 58, Хофенхайм с 51 и Борусия (Дортмунд) с 50. Майнц пък претърпя пето поредно поражение в шапионата и е 15-и с 29 точки, като ситуацията става все по-критична за тима.