Атрактивен футбол и красиви попадения пратиха Тотнъм на четири точки зад Челси (видео)

Тотнъм постигна шеста поредна победа в Премиър лийг и се доближи на четири точки зад лидера Челси. "Шпорите" удариха Уотфорд с 4:0 на "Уайт Харт Лейн" след хубави голове на Деле Али (33'), Ерик Дайър (39') и Сон Хюн-Мин (44', 54').

Хари Кейн се завърна в групата на домакините и се появи в игра за последния половин час. Винсент Янсен водеше атаката на Тотнъм. Юго Лорис се завърна на вратата, а Киърън Трипиър започна вместо Кайл Уокър. Ейдриън Мариапа, Дарил Янмаат, Стефано Окака и Айзък Съксес стартираха за "стършелите". Трой Дийни бе на скамейката за началото.

Тотнъм изигра силно първо полувреме, в което стигна до три гола, паднали в последните 12 минути. В началото удар на Сон срещна гредата, а в 19-ата минута Янсен не успя да реагира добре, след като от два метра не можа да прати топката във вратата, уцелвайки горната греда. Иначе холандецът полагаше много старание и се движеше много днес. В 33-ата минута Деле Али вкара страхотен гол след много техничен удар от границата на наказателното поле, след който прати топката в далечния горен ъгъл на вратата на Гомеш. Останалите две попадения също паднаха след изстрели извън наказателното поле. В 39-ата Дайър удвои с топовен шут, а минута преди почивката Сон оформи класиката с удар с левия крак.

В 54-ата минута кореецът отбеляза втория си гол в мача, след като засече от въздуха, на далечната греда, центриране на Трипиър, който преди това направи добър пробив по десния фланг.

В 60-ата минута в игра се появи Хари Кейн, който замени Винсент Янсен.

До края Кейн и Сон пропуснаха да направят победата на "шпорите" още по-изразителна. В добавеното време изстрел на английския национал от фаул срещна и гредата.

Тотнъм вече има 68 точки - четири по-малко от Челси. Лидерът във временното класиране гостува по-късно днес на Борнемут. Уотфорд заема десета позиция.

Тотнъм: Лорис, Трипиър, Алдервейрелд, Вертонген, Дейвис, Дайър, Дембеле (75'-Сисоко), Сон (88'-Онома), Али, Ериксен, Янсен (60'-Кейн)

Уотфорд: Гомеш, Янмаат, Каткарт, Мариапа, Холебас, Амрабат (70'-Дийни), Дукуре (59'-Сунига), Клевърли, Нианг, Окака (84'-Кабаселе), Съксес