100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 1:7

Пети българин от началото на сезона с гол в Русия (видео)

Още един български футболист попадна сред голмайсторите в руското първенство. До момента през сезона се бяха разписвали Ивелин Попов, Благой Георгиев, Георги Миланов и Михаил Александров, а днес това стори и Петър Занев. Родният национал вкара дузпа за Амкар при равенството 2:2 като гост на Криля Советов.

Занев, който и днес изведе "червено-черните" с капитанската лента, беше точен от дузпа в 30-ата минута, но малко след това Сергей Корниленко направи 2:2 във вълнуващото първо полувреме на стадион "Металург".
Началото беше перфектно за гостите, които откриха резултата още в 8-ата минута. Гола отбеляза полският халф Януш Гол. Той получи топката от Александър Гасилин и с много прецизен удар успя да изненада вратаря на самарци Гиорги Лория. Авансът на Амкар обаче не се задържа дълго. В 16-ата минута Кристиан Паскуато технично се освободи пред наказателното поле и изведе в чиста позиция Джани Бруно, а той с левия крак преодоля плонжиралия Дмитрий Хомич.

Срещата продължи да е интересна и изпълнена с любопитни моменти пред двете врати, което беше изненадващо на фона на слабата им резултатност през сезона. В 29-ата минута Дмитрий Ятченко фаулира Роланд Гиголаев и първоначално съдията Виталий Мешков даде фаул на границата на наказателното поле, но след намеса на единия от помощниците му посочи бялата точка - дузпа за Амкар. Решението беше грешно, но това не попречи на Занев, който стреля силно с левия крак и отбеляза първия си гол от началото на кампанията.
Този път отговорът на Криля Советов бе още по-бърз. В 32-ата минута Александър Зуев отправи мощен изстрел, с който Хомич се справи, но топката стана много лесна за Сергей Корниленко и опитният нападател вкара за 2:2.

В началото на второто полувреме Бруно пропусна да отбележи трети гол за домакините. Занев пък намираше време да се включва в предни позиции и на няколко пъти достави опасни центрирания в наказателното поле. В 73-ата минута Криля Советов беше близо до пълния обрат. Защитникът Сергей Божин стреля коварно, Хомич се намеси, а добавката на Корниленко не завърши с попадение.
В края Вячеслав Зинков от домакините получи червен картон, а двата тима сякаш се примириха с равенството и в добавените 5 минути не се случи нищо интересно.

Равенството позволи на Амкар да се изравни по точки с Уфа на петото място във временното класиране, а Криля Советов се измъкна от зоната на изпадащите и остави там Оренбург на Благо Георгиев.