Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II - 1:0 /Почивка/

Барселона и Везенков с драматична загуба в Евролигата

Отборът на Барселона, където играе българският национал Александър Везенков, допусна драматична загуба в Евролигата, след като отстъпи при визитата си на Фенербахче с 65:68 (15:11; 16:19; 15:14; 12:14; 7:10) след продължение в среща от XXX кръг на редовния сезон в най-авторитетния клубен турнир на Стария континент.

Везенков се включи в мача от резервната скамейка и за 11:08 минути на терена се отличи със 7 точки, като демонстрира безпогрешен мерник – 2/2 за две точки и 1/1 за три точки, а освен това, овладя и 4 борби.

Най-резултатен за каталунците беше Тайрис Райс с 19 точки, а Виктор Клавер вкара 15 точки.

Богдан Богданович отбеляза 15 точки за „фенерите“, а Никола Калинич и Костас Слукас добавиха съответно по 13 и 10 точки.

Каталунците стартираха силно срещата и поведоха с 6:0, но след това допуснаха пропуски в защита и Фенербахче стигна до пълен обрат – 7:6. До края на първата четвърт двата отбора си размениха многократно лидерската позиция, но в самия край Райс вкара четири безответни точки и Барселона поведе с 15:11.

През втората четвърт ситуацията на терена не се промени особено и играта вървеше кош за кош. В тези минути основно действащо лице в селекцията на гостите бе Везенков, който се включи отлично, отбеляза 7 точки при 100% успеваемост при стрелбата, а това позволи на Барселона да се оттегли на почивката в ролята на лидер – 31:30.

В началото на второто полувреме „фенерите“ стигнаха до пореден обрат и дори поведоха със седем точки – 40:33. Баскетболистите на Барса отговориха бързо и стопиха разликата до само една точка  – 40:41, като оттук до последния съдийски сигнал разликата рядко преминаваше границата от 2-3 точки в полза на един от двата отбора.

43 секунди преди последния съдийски сигнал Барселона водеше с 58:56 след две точки на Томич, но в оставащото време Богданович вкара за Фенербахче и изравни – 58:58, а в последвалата атака Райс не успя при стрелбата и двубоят отиде в продължение.

В допълнитените пет минути домакините от Истанбул демонстрираха по-здрави нерви в решителните моменти, а в самия край Слукас вкара три поредни наказателни удара, а това подсигури и крайния успех на Фенербахче – 68:65.

Фенербахче – Барселона 68:65 (11:15; 19:16; 14:15; 14:12; 10:7)

Фенербахче: Юдо 9, Махмутоглу 3, Антич 3, Богданович 15, Бенет, Слукас 10, Нунали 3, Весели 5, Калинич 13, Датоме 7

Барселона: Мънфорд, Райс 19, Клавер 15, Наваро 4, Везенков 7, Пено, Ериксон, Диане 2, Копонен 6, Перпероглу 4, Томич 8