Евроколеж удари Свиленград

Отборът на Евроколеж взе трите точки при домакинството си на Свиленград с 3:1 в среща от 24 кръг на Трета югоизточна лига. Головете за успеха на пловдивчани вкараха Борис Малев, Георги Куртев и Николай Николов, а за гостите Садула. Двата тима се отчетоха и с три греди в динамичния мач.

В 23 минута колежани поведоха в резултата. Георги Куртев изведе хитро Борис Малев в наказателното поле. Той направи красивио прехвърляне между двама защитници. Вратарят на гостите Даниел Желев плонжира, но топката го прехвърли и влетя в мрежата за 1:0. Гостите отвърнаха след няколко минути, когато Юздгир Садула със силен диагонален удар изравниха 1:1.

Последваха две опасни атаки. Първо Сезгин Четин центрира от дясно и Куртев от дузпата прати топката в напречната греда. След това Малев проби от ляво и центрира към втората греда, където Серафим Михайлов прати топката покрай вратата.

В последната минута Куртев изпълни технично фаул от ляво и прати топката в сглобката на вратата за 2:1.

Втората част продължиха атаките към двете врати. Гостите удариха греда, а колежани отвърнаха с удар на Куртев от два метра, който беше спасен от Даниел Желев. В следващата атака на колежани Малев беше изведен зад защитата и опита да прехвърли Желев, но топката мина покрай вратата.  Малко след това колежани вкараха трети гол. Малев проби от дясно и намери Николай Николов в наказателното поле. Халфът мина двама защитници и с диагонален удар вкара за 3:1.
Колежани доиграха срещата с десет души след червен картон на Мирослав Караилиев.