Арсенал се събуди в лондонско дерби (видео)

Арсенал изигра първи силен мач от доста време и спечели с 3:0 срещу Уест Хам в лондонското дерби. "Артилеристите" стигнаха до успеха след почивката. Месут Йозил откри резултата в 58-ата минута, Тио Уолкот удвои десет минути по-късно, а влезлият като резерва Оливие Жиру оформи крайното 3:0.

Победата изкачи Арсенал на пето място, като лондончани изпреварват Манчестър Юнайтед по голова разлика, а битката за първите четири места и участие в Шампионската лига се очертава като изключително драматична. Ситуацията на Уест Хам става все по-сложна, тъй като "чуковете" записаха пета поредна загуба и са само на пет точки над зоната на изпадащите.

В началото на срещата отборът на Арсен Венгер правеше опити да наложи превъзходство, но в тима липсваше увереност. Гостите бяха добре организирани и разчитаха на опасните си контраатаки. Арсенал трябваше да разчита на третия си вратар. Петър Чех и Давид Оспина са контузени и на вратата застана Емилиано Мартинес, който изигра първия си шампионатен мач от 2014 г. Той обаче нямаше много работа.

Тио Уолкот, който изведе "артилеристите" с капитанската лента, имаше претенции за дузпа в 18-ата минута, след като бе избутан от Масуаку. Постепенно Арсенал започна да стига до положения. Дани Уелбек имаше добра възможност в 25-ата минута след подаване на Алексис Санчес, но английският национал само успя да докосне топката. Малко по-късно Уелбек изведе Уолкот, но той стреля встрани от вратата.

В края на първото полувреме Арсенал стигна до най-добрите си възможности. След отлична атака Белерин се озова на добра позиция в наказателното поле, но ударът му бе блокиран от Фонте. При добавката Елнени стреля, но топката бе отклонена от Колинс. След последвалия ъглов удар Уелбек стреля с глава, но слабо и право в ръцете на Рандолф. Малко по-късно Уолкот бе изведен отлично, но вратарят на Уест Хам излезе много бързо, скъси ъгъла и спаси вратата си.

След почивката отборът на Венгер вдигна темпото и наложи превъзходството си. Още в началото на втората част Йозил се озова на прекрасна позиция в наказателното поле, но Джеймс Колинс го блокира. Именно германецът обаче откри резултата в 58-ата минута. Опитът на Фонте да изчисти топката завърши с топката в краката на Йозил, който завъртя топката с удар от границата на наказателното поле.

Попадението успокои домакините и те заиграха още по-уверено. Секунди след гола Рандолф спаси вратата си след удар на Уелбек. Натискът на Арсенал продължи и в 68-ата минута Уолкот направи 2:0. Комбинация между Йозил и Санчес завърши с подаване към Тио и той заби топката в мрежата. Седем минути преди края влезлият като резерва Оливие Жиру оформи крайното 3:0 след отличен пробив на Алекс Оклейд-Чембърлейн.

АРСЕНАЛ - УЕСТ ХАМ 3:0