Късни голове спряха победния ход на Кристъл Палас (видео)

Саутхамптън победи с 3:1 гостуващия Кристъл Палас и сложи край на серията на "орлите" от 4 поредни успеха в Премиър лийг. Късни попадения на Мая Йошида и Джеймс Уорд-Праус донесоха трите точки на "светците". Загубата остави Кристъл Палас на 16-то място в класирането, на три точки над зоната на изпадащите.

В отсъствието на контузения Маноло Габиадини в предни позиции за Саутхамптън започна Шейн Лонг, а сред резервите остана Джей Родригес. Джеймс Уорд-Праус, Душан Тадич и Нейтън Редмънд бяха другите офанзивни футболисти на "светците".
Мениджърът на Кристъл Палас Сам Алърдайс направи само една промяна в състава, който шокира Челси на "Стамфорд Бридж" през уикенда - вместо Джеймс Томкинс в центъра на защитата започна Мартин Кели. На върха на атаката действаше Кристиан Бентеке, подпомоган по фланговете от Уилфред Заха и Андрос Таунзенд. За Заха това беше мач номер 250 с екипа на "орлите".

Саутхамптън можеше да поведе още в 1-ата минута, но Шейн Лонг шутира в аут от удобна позиция. Гостите отвърнаха с опасен удар от фаул на Лука Миливоевич, срещнал гредата. В 31-ата Таунзенд изведе Бентеке и белгиецът вкара за Кристъл Палас. В самия край на полувремето обаче Уорд-Праус центрира към Редмънд и той отбеляза за 1:1.
През втората част съперниците действаха по-предпазливо, но късметът се усмихна на домакините. В 84-ата минута японският защитник Мая Йошида изправи на крака феновете на "Сейнт Мери", а в следващата атака Саутхамптън реши всичко с трети гол, дело на Джеймс Уорд-Праус.

Кристъл Палас продължава битката си за оцеляване. Тимът на Сам Алърдайс посреща Арсенал в следващия кръг, а Саутхамптън гостува на Уест Бромич.