Невероятен Лудогорец U15 победи Краснодар

Футболна академия Лудогорец постигна изключителен успех. Отборът U15, воден от Диян Ангелов, победи на VIVACOM Cup Краснодар с 2:0. Школата на отбора от югозападния руски град минава за най-добрата в страната. След страхотния успех талантите, родени през 2002 г., ще играят на финала на надпреварата срещу Левски или Цървена звезда. Мачът за първото място започва в четвъртък (6 април) минути след официалното откриване на новата база на футболната академия на шампионите.

Над всички в мача бе нападателят Онур Чолак. Той отбеляза и двата гола в разстояние на две минути през второто полувреме – в 37-ата и 39-ата. И в двете ситуации Чолак се възползва от страхотни пробиви и пасове на Петър Георгиев отляво.

През първото полувреме Лудогорец U15 можеше да отбележи, като най-чистото положение пропусна голмайсторът Онур Чолак. Страхотен самостоятелен пробив на Хюсеин през центъра завърши с пас към Чолак, чийто шут бе спасен от вратаря на Краснодар на голлинията.

Футболистите на Краснодар, които в първия мач разбиха с 3:0 Стяуа, също имаха положения пред вратата на Лудогорец. Руснаците на два пъти удариха греда, като веднъж и стражът Пейчев се намеси страхотно.

„Изключително съм доволен от тази победа, постигната срещу толкова силен отбор като Краснодар“, коментира треньорът на Лудогорец U15 Диян Ангелов. „За нашата школа подобни успехи са изключително полезни. Руският тим е за пример в своята страна при работата с подрастващите. Вярвам, че можем да спечелим и финала“, допълни Ангелов.

Школата на Краснодар не само е най-добрата в Русия, но е и една от най-успешните в Европа. Академията на клуба разполага с 16 000 деца, разпределени в различни сателитни центрове в краснодарска област, която е с население 5 милиона души и територия равна на тази на Франция.  В супермодерната база на футболния клуб тренират 500 деца, от които 200 живеят в местния пансион. През последните две години Краснодар е шампион на Русия при родените през  1998 г. и 1999 г. и участник в младежката шампионска лига плюс всички силни международни турнири.

Съставът на Лудогорец U15 срещу Краснодар: Пейчев, Петков, Донев, Илиев, Янакиев, Маджаров, Цветанов, Георгиев, Хюсеин, Чолак (Василев, Кузманов, Николов, Спасов, Кънчев)