Лестър наниза пета поредна победа (видео)

Шампионът на Англия Лестър продължава да демонстрира страхотната си форма напоследък. “Лисиците” записаха 5-та поредна победа в Премиър лийг, след като надиграха с 2:0 последния в класирането Съндърланд в мач от междинния 31-ви кръг на своя “Кинг Пауър Стейдиъм”. Ислам Слимани в 69-ата и Джейми Варди в 78-ата минута донесоха нови три точки в актива на своя тим.

“Черните котки” дълго време удържаха нулевото равенство, но през второто полувреме рухнаха. В 69-ата минута Марк Олбрайтън напредна по лявото крило и центрира прекрасно за Слимани, който с глава насочи топката във вратата за 1:0

В 78-ата минута отново Олбрайтън изработи и втория гол. Той открадна една топка в средата на терена, напредна и подаде за Варди на границата на пеналта, а той с мощен удар не остави шанс на вратаря за 2:0.

Така Лестър излезе на 10-ата позиция в таблицата с 36 точки в актива си. Съндърланд пък остава на дъното на 20-ото място с 20 точки и с все по-малки шансове за спасение.