Атлетико Мадрид се утвърди на третото място (видео)

Атлетико Мадрид се утвърди на третото място в Примера дивисион след победа с 1:0 над Реал Сосиедад в среща от 30-ия кръг на Примера дивисион и загря по най-добрия начин за предстоящото дерби с Реал Мадрид в събота.

С победата "дюшекчиите" събраха 61 точки и имат с три повече от четвъртия Севиля, но изостават с пет от втория Барселона и са на цели 7 от лидера Реал Мадрид. Реал Сосиедад пък се смъкна на седмото място в класирането и е извън местата за евротурнирите.

Изходът на мача беше решен в средата на първото полувреме. Бразилецът Филипе Луиш завърши отблизо с левия крак подета от него атака след светкавична комбинация с Антоан Гризман и Фернандо Торес. Няколко минути по-късно Хлапето също можеше да запише името си сред голмайсторите, но прати топката в лявата греда на пазената от Херонимо Рули врата.

През втората част играта много се изнерви, като реферът беше принуден да укротява страстите на гостите с множество жълти картони.

Домакините можеха да направят успеха си по-изразителен в самия край на мача, но с две феноменални спасявания Рули опази честта на баските.