Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Монако наказа десетима от Лил и е на 1/2-финал за Купата (видео)

Четвъртфиналистът в Шампионската лига Монако се класира на полуфиналите на турнира за Купата на Франция. Във втория четвъртфинал монегаските надделяха с 2:1 у дома над Лил и в следващата фаза ще се изправят срещу Гинган, който по-рано във вторник се наложи с 1:0 над аматьорите от Сан Рафаел.

И двата гола за Монако реализира Валер Жермен (35, 45). Между неговите попадения червен картон от Лил получи Аркус Карленс в 40-ата минута. В третата минута на добавеното време Анвар Ел Гази с хубав шут от фаул отбеляза попадението на утехата за гостите.

В сряда са останалите два четвъртфинала: Анже - Бордо и Авранш - Пари Сен Жермен.

МОНАКО - ЛИЛ 2:1
1:0 Жермен (35)
2:0 Жермен (45)
2:1 Ел Гази (90+3)