Подолски и бивш левскар поведоха Галатасарай към разгром (видео)

Галатасарай се върна на третото място в турското първенство, след като победи гостуващия Аданаспор с 4:0. По един гол вкараха Лукас Подолски и бившият нападател на Левски Гари Родригес, а разгромът стана факт след две точно изпълнени дузпи от Селчук Инан.

Подолски откри резултата с глава, прехвърляйки Шарл Итанж в 25-ата минута. В 47-ата Гари Родригес влезе на скорост в наказателното поле и с мощен удар под гредата покачи на 2:0. Малко по-късно Селчук Инан реши всичко в мача с гол от дузпа, а в 59-ата минута отново той реализира от бялата точка.

Галатасарай събра 49 точки и измести от третата позиция Фенербахче, който има 48. Отборът на Игор Тудор обаче е на цели 9 точки зад водача Бешикташ.

ГАЛАТАСАРАЙ - АДАНАСПОР 4:0
1:0 Л. Подолски (25)
2:0 Г. Родригес (47)
3:0 С. Инан (56) д.
4:0 С. Инан (59) д.