Суарес "извади горещите кестени" в отсъствието на Меси (видео + галерия)

Шампионът на Испания Барселона изпълни мисията си като гост на Гранада и спечели с 4:1 в двубой от 29-ия кръг на Ла Лига. Луис Суарес беше основен герой с важен първи гол в 44-ата минута и много ценна асистенция в 64-ата за гола на Пако Алкасер. Автогол на Соние (83) и попадение на Неймар (90) направиха успеха по-убедителен. За южняците точен беше Жереми Бога в 50-ата минута. Лошита новина за каталунците от двубоя контузията в коляното на Рафиня Алкантара.

Андре Гомеш влезе на мястото на наказания Лионел Меси. Луис Енрике се върна към схема с четирима бранители. Лукас Алкарас разчиташе на 5-4-1 с централен нападател Артьом Кравец.

Гранада - Барселона В седмата минута Неймар потърси Луис Суарес в наказателното поле и сантиметри не достигнаха на уругваеца да изпревари Гийермо Очоя. В десетата всички останаха учудени, тъй като арбитърът Хайме Латре не извади картон на Давид Ломбан, който прегърна арогантно Луис Суарес в средата на терена и спря обещаваща атака. В 11-ата Кравец получи топката в наказателното поле и стреля високо по диагонала, пропускайки целта.

В 17-ата Луис Енрике трябваше да прекроява състава си заради травма на Рафиня Алкантара в менискуса на дясното коляно. Бразилският национал напусна и в игра се появи Пако Алкасер. В 24-ата Неймар направи чудесен рейд отляво и подаде към Суарес на границата на наказателното поле. Номер 9 изрита топката с така наречение "боц", свари неподготвен Очоя, но кълбото се отби в напречната греда, а при добавката Неймар беше в явна засада.

Гранада - Барселона "Лос блаугранас" увеличиха оборотите. В 27-ата незнайно как топката не попадна в мрежата на андалусците. Суарес осъществи двойно подаване с Иван Ракитич, после стреля от дъгата, вратарят изби, Пако Алкасер хитро подаде към уругваеца, който отблизо не успя да промуши топката от много близко разстояние. В 34-ата Луис Суарес прекрасно остави зад гърба си Ломбан, завъртя се и стреля от 15 метра, но срещу себе си имаше стабилния Очоя. Ако Ел Пистолеро беше избрал да падне, най-вероятно това щеше да е дузпа.

Минута по-късно Неймар центрира от фал, Жереми Матийо получи топката на десетия метър, нямаше никой до него, но той не успя да овладее наглед лесната топка. В 36-ата Суарес падна за дузпа след съприкосновение с Гастон Силва. Положението остана спорно, а реферът реши да замълчи. В 38-ата Матийо се размина с топката при ново центриране от статично положение.

Гранада - Барселона В 40-ата предната акция на каталунския тим беше завършена от Ракитич. От дъгата хърватинът стреля около метър над гредата. Четири минути по-късно момчетата от "Камп Ноу" успяха да пробият стената на Очоя. Жорди Алба хвърли далечно подаване към Суарес, вратарят излезе неразчетено, тръгна да се връща, а централният нападател се възползва от ситуацията и копна топката с превъзходно докосване, откривайки резултата - 0:1.

Втората част стартира с шут на Пако Алкасер в 46-ата минута. Испанският нападател стреля от малък ъгъл, но Очоя беше заел точната позиция. В 50-ата каталунците допуснаха гол с първата опасност пред Марк-Андре тер Стеген. Защитниците на Барса изпуснаха Жереми Бога, който напредна сам срещу вратаря и с докторска точност намери далечния долен ъгъл за 1:1. Последва обсада пред вратата на южняците. В 58-ата Сержи Роберто прехвърли топката към далечната греда, където Жорди Алба асистира на Неймар, ала бразилецът беше блокиран.

Гранада - Барселона - 1:4 В 64-ата Луис Суарес изработи втория гол за "лос кулес" по прекрасен начин. Уругваецът овладя топката с гръб към вратата и майсторски изведе Пако Алкасер, който реализира от 13 метра сам срещу вратаря - 1:2. Две минути след гола Очоя изби над гредата след удар от 20 метра на Ракитич. Нов шанс се откри пред Матийо в 71-ата след корнер, като французинът насочи покрай гредата от трудно положение.

В 75-ата Андреас Перейра нанесе тежък удар от 23 метра - Тер Стеген не трепна и улови. В 80-ата Неймар показа превъзходната си техника на фланга, завъртайки трима-четирима с по едно движение. В 82-ата "червено-белите" останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Уче Агбо. Халфът спря непозволено Жорди Алба при опасна контра.

Гранада - Барселона - 1:4 Само минута по-късно интригата се изпепели напълно след трети гол във вратата на Очоя. Ракитич шутира, топката се отклони от крака на Соние и влезе в мрежата като автогол. До края "синьо-червените" изпуснаха още няколко положения, а успяха да вкарат и четвърти гол. В 88-ата Суарес подаде успоредно на Неймар пред вратата, но Соние се намеси. Пако Алкасер също имаше шанс за ново попадение. В 90-ата Пако центрира успоредна на голлинията към Неймар, който вкара своя гол за 1:4. Това беше попадение номер 100 за Ней Джуниър с екипа на Барса. В 92-ата удар на Неймар срещна страничната греда.

Така тимът на Луис Енрике отново е на две точки за водача Реал Мадрид, като "белите" продължават да имат мач по-малко. Отборът на Гранада изглежда обречен на изпадане. През седмицата предстои междинен кръг, като погледите приковава сблъсъкът между Барселона и Севиля на "Камп Ноу", когато на терена ще се завърне Меси.