Вихър свали Кариана от върха

Първа загуба в Северозападната Трета лига претърпя Кариана (Ерден). Нанесе му я Вихър в Славяново с 2:1 в среща от 20-ия кръг на първенството. Поражението свали гостите от първото място в класирането, където вече е Литекс. Селекцията на Красимир Бислимов спечели напълно заслужено. Стана здрава битка. През първото полувреме съперниците си разменяха инициативата през определени периоди. В 12-ата минута Светослав Кръстев засече центриране от корнер и даде аванс на домакините. Десетина минути преди почивката Ангел Русев изравни. През втората част Вихър доминираше. В 56-ата минута Йоан Петков вкара победния гол от фаул.

После Александър Скорчев и Иванов Иванов не улучиха вратата на Кариана. Домакините доиграха последните 20 минути с 10 футболисти – Иван Иванов блъсна противник и получи червен картон.

Кариана остана с 46 точки на второ място, след като Литекс с актив от 47 точки се върна на първо място.