Лион взе само точка от Рен, а игра 85 минути с човек повече

Олимпик Лион спечели само точка при гостуването си на Рен от 31-ия кръг на френското първенство по футбол. Мачът завърши наравно 1:1, като след него Олимпик остана на четири точки пред Марсилия и на пет пред Бордо в битката за квота за Лига Европа.

Мачът започна лошо за отбора на Рен, който остана с десет души на терена още в петата минута. Рами Бенсебени беше изгонен с червен картон за нарушение в наказателното поле, но Александър Лаказает пропусна дузпата. Максуел Корне поправи неговата грешка и даде аванс на Лион в 52-та минута, но домакините стигнаха до равенство осем преди края на мача. Точен за 1:1 беше резервата Ндомбе Мубеле. Равенството беше четвърто поредно за отбора на Рен, който е девети и все още има шанс за класиране в Лига Европа.