Аталанта оглозга до кокал "грифоните"

Отборът на Аталанта зашемети Дженоа с 5:0 насред "Мараси". В герой за гостите се превърна Алехандро Гомес, който се отчете с хеттрик в мрежата на бразилския вратар Рубиньо. Нападателят на бергамаските вече има 14 попадения на сметката си от началото на сезона.

Иначе голът на деня вкара Андреа Конти. Той се разписа в 25-ата минута със задна ножица, с което си спечели аплодисментите и на тифозите на домакините. В 32-ата и 63-ата минута последва наказателна акция от страна на Гомес за 3:0, като първият гол дойде с точен шут от дузпа.

В 76-ата минута бранителят Матия Калдара наказа Дженоа след ъглов удар за 4:0, а в края десетката на Аталанта заби последния пирон в ковчега на "грифоните" - 5:0 и тимът от Бергамо продължава с отличното си представяне в италианския шампионат.