Марек остана без загуба и след мача с Беласица

Марек остана без загуба през 2017 година. Дупничани завършиха наравно 0:0 срещу гостите от Беласица в мач от 21-ия кръг на Югозапдната трета лига. Двубоят на стадион „Бончук“ бе равностоен и равният резултат е най-справедлив. За Марек това бе поредно нулево равенство у дома. А пък Беласица за една седмица записа трети мач без победа - и за първенството  и за купата на АФЛ.

Първата опасност пред една от двете врати дойде в 22-ата минута, когато Краси Стоилов от гостите стреля силно от 20 метра, но над гредата на Пламен Младенов.  Най-чистото положение бе в 80-ата минута, когато Стоилов бе изведен добре в наказателното поле, стреля по диагонала, но вратарят на Марек Пламен Младенов излезе, затвори ъгъла и отби в корнер.

От състава на дупничани поради наказания  отсъстваха цели 4-ма футболисти. Това са Даниел Димитров, Росен Йорданов, Димитър Владимиров и Александър Близнаков. Сериозни проблеми имаше и наставникът на Беласица Николай Димитров. Мача пропусна оперираният през седмицата Благой Наков.

1 април 2017, събота, 17:00 ч / XXIII кръг:
Германея (Сапарева баня) - Пирин (Гоце Делчев) 3:1
Марек 1915 (Дупница) - Беласица (Петрич) 0:0
Свобода 2011 (Пещера) - Чавдар (Етрополе) 2:1
Струмска слава 1927 (Радомир) - Ботев 1937 (Ихтиман) 3:0
Чепинец (Велинград) - Пирин (Разлог) 0:0
Велбъжд (Кюстендил) - Миньор (Перник) 0:1
Балкан 1929 (Ботевград) - Хебър 1918 (Пазарджик) 0:1