Калоянов и Лефтеров носят победа на Карнобат

Георги Калоянов и Диян Лефтеров се превърнаха в герои за Карнобат, след като реализираха по гол за своя отбор и донесоха трите точки срещу Любимец. Срещата завърши 2:1, а гостите се добраха до гол от дузпа 4 минути преди края, когато точен бе Николай Иванов. В 31-ва минута Георги Калоянов откри резултата, когато вкара след перфектно изпълнен пряк свободен удар на метър-два от границата на наказателното поле на гостите. В 61-ва минута Диян Лефтеров вдигна публиката на крака, след като успя да реализира нов гол във вратата на Любимец. Бранителят проби самостоятелно по десния фланг, стреля силно и направи резултата 2:0. Домакините пропуснаха една дузина положения пред вратата на Любимец, включително удариха и две греди. Близо до гола бяха Петър Колев, Георги Бинев, включително и донеслите победата Калоянов и Лефтеров. През новата седмица за Карнобат предстои гостуване на Раковски в сряда, в междинен кръг от Трета лига, а през уикенда домакинство на Евроколе (Пд). Във временното класиране карнобатлии заемат 3-то място с актив от 50 т. Колоната води Загорец (Нова Загора) с 54 т., следван от Марица (Пд) с 51 т.

„Най-важното е, че победихме след двете поредни грешки. Имахме вероятно над 10 положения, които бяха от типа „100 %“. Старахме се, имахме доста положения, които момчетата не успяха да ги вкарат. Отборът се старае и гледаме да играем добре. Играем във всеки мач за победа“, сподели след мача наставникът на победителите Георги Калоянов.

КАРНОБАТ: Христиан Славов, Диян Лефтеров (65 – Стоян Калпаклиев), Пламен Димитров, Ясен Тузаков, Димитър Попов, Георги Бинев (85 – Митко Митев), Яни Николов, Живко Димов (69 – Трендафил Момчилов), Димитър Петров, Георги Калоянов, Петър Колев