Динамо на Петев с важен обрат (видео)

Динамо (Загреб) постигна важна победа с 2:1 в домакинството си на Осиек от 26-ия кръг на първенството на Хърватия. Срещата бе своеобразно дерби между втория и третия във временното класиране, а домакините измъкнаха трите точки след обрат.

Осиек пръв поведе в резултата с попадение на Матео Барач в 17-ата минута, като гостите се прибраха на полувремето с минимална преднина.

Домакините обаче излязоха пределно мобилизирани през втората част и успяха да обърнат нещата в совя полза. Още в 49-ата минута Домагой Павичич възстанови равенството, а в 84-ата минута Марко Лешкович донесе успеха на столичани за крайното 2:1.

След тази победа Динамо остава на второто място с 61 точки, като вече има преднина от 14 точки пред днешния си противник, който остава трети. Водач в таблицата пък е Риека с 65 точки.