ПСЖ помля Монако и остава властелин за Купата на лигата (видео)

Пари Сен Жермен отново спечели Купата на лигата във Франция. Тази вечер парижани надиграха на финала Монако с 4:1 и така за четвърта поредна година прибират трофея във витрината си. Юлиан Дракслер откри резултата още в 4-ата минута, но Тома Лемар изравни в 27-ата. Анхел ди Мария в 44-ата и Единсон Кавани в 55-ата  и 90-ата минута обаче решиха всичко в полза на столичани.

Срещата започна отлично за ПСЖ, който още в 4-ата минута взе преднина в мача. Марко Верати пусна прекрасен извеждащ пас за Анхел ди Мария, той пък продължи към Юлиан Дракслер, който нямаше как да пропусне на празна врата. В ситуацията обаче останаха сериозни съмнения за засада.

Монако обаче не се стресна и зареди атаки към вратата на Кевин Трап. В 10-ата минута Камил Глик стреля неточно с глава. След това в 24-ата минута след центриране от корнер и Валер Жермен отправи удар с глава, но до гредата. В 27-ата минута монегаските все пак успяха да изравнят. Те организираха хубава атака и Тома Лемар получи непокрит на границата на пеналта и със силен удар не остави шансове на вратаря за 1:1.

До края на полувремето и двата тима имаха своите шансове. В 35-ата минута Даниел Субашич направи две невероятни спасявания след удари отблизо на Кавани. В 42-ата минута пък Жермен пробва рефлексите на Трап, който обаче бе на мястото си. В 44-ата минута обаче защитата на монегаските отново задряма и забрави Ди Мария непокрит в наказателното поле. Дракслер с прекрасен пас успя да го изведе и аржентинецът не сгреши за 1:2.

Още в началото на втората част ПСЖ вкара и трети гол. Кавани получи чудесно центриране в пеналта и със страхотен шут от воле прати топката неспасяемо в близкия ъгъл за 1:3.

Монако не се предаваше и в 60-ата минута след хубава контраатака Бенжамен Менди стреля силно, но неточно. Само минута по-късно обаче Кавани можеше да сложи точка на спора, но направи невероятен пропуск отблизо след отлично центриране на задната греда.

В 78-ата минута и късметът не бе на страната на монегаските, когато прекрасен изстрел с глава на Сидибе облиза гредата, но от външната страна. Три минути по-късно пък Субашич трябваше да показва рефлекс след удар с външен фалц на Ди Мария. В 90-ата минута поредна грешка в отбраната на Монако позволи на Ди Мария да открадне една топка и да центрира за Кавани, който от движение засече кълбото в мрежата за крайното 1:4.

Така Пари Сен Жермен записа категорична победа и отново вдигна трофея в тази надпревара. Това е рекорден 7-ми трофей за парижани, докато Монако ще остане само с 1 отличие и вече 3 загубени финала в турнира.