Атлетико Мадрид не сгреши срещу Малага (видео)

Отборът на Атлетико Мадрид записа четвърта поредна победа в испанското първенство. В мач от 29-ия кръг на Ла Лига "Дюшекчиите" надиграха с 2:0 като гости Малага. Коке (26) и Филипе Луиш (74) донесоха победата на столичани, които излязоха на трето място в класирането и събраха 58 точки, с една повече от четвъртия Севиля. Лидер е Реал Мадрид с 65 точки (27 мача), пред Барселона с 63 (28 мача). Малага пък заема 16-ата позиция с 27 точки, като в последните си 6 мача в първенството е без победа.

В 26-ата минута Фернандо Торес се измъкна чудесно от опеката на двама бранители на Малага, обърна се, не успя да стреля, но топката попадна в притичалия Коке, който я насочи в мрежата - 0:1.

Четвърт час преди края френската звезда на Атлети Антоан Гризман стреля неточно от прекрасна позиция и пропусна идеален шанс да реши мача, но секунди по-късно Филипе Луиш сложи точка на спора. Бразилският ляв бек копна топката майсторски и прехвърли стража на Малага Карлос Камени след великолепна атака на "дюшекчиите".