Реал Сосиедад стъпи накриво в борбата за Европа

Отборът на Реал Сосиедад стигна само до 1:1 у дома срещу дебютанта в Примера Леганес в двубой от 29-ия кръг на испанския шампионат. Александър Шимановски изведе гостите от Кастийя с гол в 30-ата минута. Хуанми изравни в 53-ата и подели точките. До края на сезона сансебастианци, Виляреал и Атлетик Билбао ще се борят за две места в Лига Европа.

Гостите от "Бутарке" действаха по-концентрирано преди почивката. Баските видимо контролираха срещата, но допускаха опасни положения пред своята врата. В третата минута Серхио Каналес можеше да отправи мача в друга посока, ала не беше прецизен сам срещу Яго Ерерин. В осмата Шимановски стреля от дъгата, прехвърли вратаря Херонимо Руи и нацели напречната греда.

В 30-ата вратарят на "чури урдин" не успя да избие добре, Шимановски застигна топката и я завъртя красиво към далечния горен ъгъл, възползвайки се от липсата на ориентация на вратаря. В 32-ата домакините поискаха дузпа, след като Алваро Одрисола падна в наказателното поле след контакт с Диего Рико - съдията замълча. В 41-ата Шимановски можеше да удвои, но срещна съпротивата на вратаря.

Тимът на Еусебио съумя да изравни в началото на втората част. В 53-ата минута Одрисола проби отдясно и върна топката назад около дузпата, където Хуанми стреля с първо докосване и отбеляза от 12 метра. Баските не създадоха желаната от публиката буря пред наказателното поле на "лос пепинерос". След изравнителния гол почти нямаше положения. В 74-ата Вилиан Жозе получи на втора греда и стреля неточно.

Реал Сосиедад е пети, докато Леганес е на последното спасително място - 17-ото.