Тотнъм се справи с Бърнли, но контузените се увеличиха (видео)

Отборът на Тотнъм се поздрави с четвърта поредна победа в английското първенство. В мач от 30-ия кръг "шпорите" от Лондон спечелиха гостуването си на Бърнли с 2:0 след голове на Ерик Дайър (67) и Сон Хюн-Мин (77) през втората част. Лошата новина за мениджъра Маурисио Почетино е, че контузените в състава му след този двубой се увеличиха. Халфовете Виктор Уаняма и Хари Уинкс не успяха да доиграят срещата заради травми.

Тотнъм е втори в класирането и съкрати аванса на лидера в класирането на Челси на 7 точки, след като "сините" днес изненадващо загубиха у дома от Кристъл Палас с 1:2. Бърнли е 15-и с 32 точки, на 5 точки над зоната на изпадащите. Футболистите на Шон Дайк вече в 7 поредни срещи в Премиър лийг нямат победа.

Холандецът Винсент Янсен водеше атаката на "шпорите" от Лондон в отсъствието на контузения голаджия Хари Кейн. Ашли Барнс и Андре Грей пък започнаха на върха на нападението на домакините от Бърнли.

В 31-ата минута "шпорите" пропиляха златен шанс да излязат напред в резултата. Кристиан Ериксен проби отляво и стреля, вратарят Том Хийтън изби, но Деле Али получи възможност да направи добавка от прекрасна позиция и от близко разстояние. Младият офанзивен халф обаче стреля неточно, а мениджърът на столичани Маурисио Почетино се хвана за главата.

В края на първата част халфът Виктор Уаняма получи травма и трябваше да отстъпи мястото си в 43-ата минута на Муса Дембеле в състава на Тотнъм. Буквално в последните секунди на първото полувреме нелепо се контузи и още един полузащитник на гостите - Хари Уинкс. Той падна лошо след сблъсък с противников играч и бе сменен на почивката от Муса Сисоко.

Десетина минути след почивката Хийтън внимаваше и парира изстрел на Бен Дейвис от Тотнъм. В 64-ата минута пък резервата Сисоко стреля неточно от доста добра позиция в наказателното поле на домакините и Тотнъм пак не успя да порази вратата на Бърнли.

В 67-ата минута тимът на Почетино поведе с 1:0. След изпълнение на ъглов удар топката не бе избита добре от отбраната на Бърнли, тя попадна в Ерик Дайър и с безпощаден изстрел халфът опъна мрежата зад Хийтън с първия си гол за сезона.

В 74-ата минута Бърнли бе близо до изравнително попадение, но младият бранител и английски национал Майкъл Кийн не уцели вратата на Юго Лорис.

В 77-ата минута току-що появилият се на терена за Тотнъм Сон Хюн-Мин на практика реши мача в полза на лондончани. Измъкналият се от защитата на Бърнли южнокореец получи блестящ пас от Деле Али и с лекота направи резултата 0:2.

Деле Али в 84-ата минута се засуети пред вратата на Бърнли и пропусна да направи победата на Тотнъм класическа с неточен удар.