Бетонът на Уест Бромич увеличи проблемите на Юнайтед (видео)

Дефанзивната схема на Уест Бромич удържа на "Олд Трафорд" и за пореден път през този сезон Манчестър Юнайтед загуби точки на собствения си стадион. Срещата завърши 0:0, като стойностните моменти в нея бяха рядкост.

След този резултат "червените дяволи" изостават на четири точки от четвъртия Манчестър Сити и на шест от третия Ливърпул, въпреки че са изиграли два мача по-малко от мърсисайдци.

Това е 19-и пореден мач за Юнайтед във Висшата лига без загуба. Това обаче едва ли радва особено Жозе Моуриньо, тъй като тимът му има едва една победа от последните си пет домакински срещи в шампионата. Португалският мениджър имаше доста проблеми преди двубоя, като Погба, Ерера, Смолинг и Джоунс са контузени, а Златан Ибрахимович бе наказан.

Манчестър Юнайтед има огромна доминация по отношение владеенето на топката в домакинството на Уест Бромич. Гостите обаче са доста добре организирани и имат за основна цел да блокират атаките на съперника. Резултатът е липса на голови положения. В 10-ата минута Джеси Лингард отправи първи удар към вратата на Фостър, но изстрелът мина над вратата.

Дефанзивната игра на УБА и липсата на креативност в халфовата линия на Юнайтед доведе до бавна и скучна игра през цялото първо полувреме. В 30-ата минута Антони Марсиал пропусна най-доброто положение на домакините за първата част. След центриране на Лингард французинът стреля с глава от добра позиция, но неточно.

След почивката играта бе малко по-отворена, а натискът на Юнайтед по-сериозен. Още в началото на втората част домакините стигнаха до разбъркване в наказателното поле, но защитата на УБА успя да се справи. В 51-ата минута гостите обаче можеха да поведат при единствената си реална възможност в мача. Робсън-Кану проби отдясно и навлезе в наказателното поле. Той намери Флетчър на прекрасна позиция, но ударът бе блокиран.

От този момент до края "червените дяволи" имаха огромно преимущество. След отлична комбинация топката стигна до Мхитарян. Защитник на Уест Бромич блокира удара му, но коженото кълбо се озова във Фелаини, а белгиецът стреля встрани от вратата. Грешка на Макоули в 67-ата минута изведе Мхитарян сам срещу вратаря. Фостър излезе много бързо и накара халфът на Юнайтед да стреля неточно. Стражът се намеси отлично и малко по-късно, когато Рашфорд пробва рефлексите му с много хубав удар.

Моуриньо пусна в игра Уейн Рууни с цел той да промени нещо на терена. Главните действащи лица в последните минути обаче бяха други. Далечен удар на Дарън Флетчър можеше да се озове в мрежата. Бившият халф на Юнайтед стреля, топката не изглеждаше сложна за Де Хеа, но испанецът я изпусна и тя се удари в гредата. Малко по-късно великолепен удар от фаул на Рашфорд накара Фостър да направи фантастично спасяване.