Ливърпул не остави шанс на Евертън и продължава да господства в Мърсисайд (видео)

Ливърпул надигра и победи заслужено с 3:1 Евертън в 228-ото дерби на Мърсисайд. "Червените" не оставиха никакво съмнение в това, че са по-класният отбор и вече 13 шампионатни мача нямат загуба от градския си съперник. Садио Мане (8'), Филипе Коутиньо (31') и Дивок Ориги (60') се разписаха за домакините, а Матю Пенингтън (28') вкара за "карамелите". Този успех качи Ливърпул на трето място във временното класиране и същевременно нанесе удар върху мечтите на Евертън за четвъртата позиция.

Деян Ловрен се завърна в състава на Юрген Клоп след месец отсъствие. Лукаш Лейва стартира в халфовата линия, тъй като Адам Лалана е контузен. 22-годишният Матю Пенингтън започна за първи път за Евертън през този сезон. Мейсън Холгейт също бе титуляр за сметка на контузения Шеймъс Коулмън. Роналд Куман заложи на трима в защита. Ливърпул - Евертън

Двубоят започна с минута мълчание и специална хореография в памет на легендата на Ливърпул Рони Моран, който почина преди седмица.

Двата тима изиграха страхотно първо полувреме, в което домакините доминираха. Още в осмата минута Садио Мане откри резултата след страхотна индивидуална изява. Сенегалецът отне в центъра, направи двойно с Фирмино, след което нахлу отляво и стреля в далечния ъгъл за 1:0. Десетина минути след това Коутиньо имаше страхотна възможност да удвои, но Роблес изби.Ливърпул - Евертън

В 28-ата минута "карамелите" изненадващо изравниха след корнер пред вратата на Миньоле. Ягиелка отклони с глава към Пенингтън, който отблизо не сгреши. Ловрен и Фирмино не успяха да се намесят добре в тази ситуация. Ливърпул обаче реагира много бързо и само три минути след това отново бе напред в резултата. Коутиньо получи топката на около 40 метра от вратата на гостите, преодоля Гай и Пенингтън и стреля в горния десен ъгъл на вратата на Роблес - 2:1. Ливърпул - Евертън

В края на частта Рос Баркли влезе много грубо в краката на Ловрен. Това бе третото доста твърдо влизане на халфа, но той се отърва само с жълт картон.

Десетина минути след подновяването на играта най-опасният играч на Ливърпул - Садио Мане, получи контузия и бе принудително заменен от Дивок Ориги.

Евертън опита натиск, но в 60-ата минута домакините направиха много голяма крачка към победата с трети гол. Коутиньо отне в половината на "карамелите", преодоля Гай, след което изведе добре Ориги. Белгиецът нанесе смъртоносен удар от границата на наказателното поле за 3:1.

Грубата игра на гостите продължи и в 63-ата минута Ашли Уилямс влезе опасно срещу Джан и за малко не контузи германеца.

Двайсетина минути преди края "карамелите" създадоха две последователни добри възможности. Първо Миньоле спаси опасен удар на Холгейт, а след това Калвърт-Люин не успя да се разпише отблизо, след като засече с глава центриране на Бейнс.Ливърпул - Евертън

В 77-ата минута Роблес спаси отбора си от сигурен четвърти гол, избивайки акробатично точен удар на Александър-Арнолд.

Ливърпул се изкачи на трето място поне за ден. "Червените" имат 59 точки. Евертън остава на седма позиция, с девет пункта по-малко.