Жиру посочи в кой ъгъл ще стреля Давид Силва (видео)

Нападателят на Арсенал Оливие Жиру знаеше (или просто отгатна?) в кой ъгъл ще стреля Давид Силва от бялата точка в приятелския мач между Франция и Испания във вторник вечерта. "Ла Роха" надви "петлите" с 2:0 на "Стад дьо Франс", а халфът на Манчестър Сити Силва изведе испанците напред с гола си от дузпа в 68-ата минута преди Жерард Деулофеу да оформи крайния резултат в 77-ата минута. Жиру се опита да подскаже на вратаря Юго Лорис посоката, която Силва ще избере, но стражът се хвърли в другия ъгъл… и сбърка.

Мачът ще се запомни с това, че експериментално за първи път в историята арбитър, разположен извън стадиона, имаше право да дава съвети на главния съдия и това въздейства сериозно върху крайния резултат, тъй като без намесата на видеоповторенията срещата щеше да завърши 1:1. Главният рефер беше зачел гол на Антоан Гризман в 48-ата минута, но след консултация взе правилното решение и го отмени. В 77-ата минута съдията назначи засада и не зачете гол на Деулофеу, но след връзка със своя помощник извън стадиона посочи центъра и валидира попадението.