Хамес поведе Колумбия към безценна победа (видео)

Хамес Родригес беше познатият лидер на Колумбия и изведе тима си до много ценна победа при гостуването на Еквадор. Звездата на Реал Мадрид блесна с гол и асистенция, а успехът с 2:0 в Кито сериозно увеличи шансовете на колумбийците да се класират за световното първенство в Русия. Еквадор допусна първо домакинско поражение срещу този съперник от 1996 година.

В последните 7 мача у дома в световните квалификации еквадорците загубиха точки единствено срещу Бразилия и Парагвай, но днес възпитаниците на селекционера Густаво Кинтерос започнаха много плахо и гостите се възползваха максимално. Удари на Енер Валенсия и Валтер Айови не затрудниха стража на Колумбия Давид Оспина в началните минути. В средата на полувремето Хамес се промъкна между двама защитници и някак успя да прати топката във вратата, пазена от Естебан Дреер.
Не след дълго при идентична ситуация самият Хамес центрира, Дреер не успя да пресече топката и Хуан Куадрадо се разписа за 0:2. След почивката нещата станаха още по-сложни за домакините, които се оказаха с човек по-малко след червения картон на Луис Кайседо в 61-ата минута.

Победата позволи на Колумбия да изпревари Аржентина и да излезе на второ място в класирането. Отборът на Хосе Пекерман има 24 точки, а Еквадор е с 20 и се намира на шеста позиция.

ЕКВАДОР - КОЛУМБИЯ 0:2
0:1 Х. Родригес (20)
0:2 Х. Куадрадо (34)