Съотборник на Попето блести при 5:0 за Грузия

Грузия разгроми с 5:0 Латвия в контрола, в която главни действащи лица бяха Жано Ананидзе и Гиорги Квилитая. Двамата вкараха по два гола за разгромния успех, а веднъж се разписа и Гиорги Арабидзе.

Преди няколко дни грузинците допуснаха домакинска загуба от Сърбия в световните квалификации, но днес, срещу по-слаб съперник, нямаха никакви проблеми. Ананидзе, който е съотборник на Ивелин Попов в Спартак (Москва), откри резултата от дузпа в 18-ата минута, а в 32-ата Квилитая покачи на 2:0. След почивката отново той заби третия гол в латвийската врата, а Ананидзе се разписа за 4:0. Точка на спора постави Арабидзе.

След мача селекционерът на Латвия Мариан Пахарс изрази готовност да подаде оставка.

ГРУЗИЯ - ЛАТВИЯ 5:0
1:0 Ж. Ананидзе (18) д.
2:0 Г. Квилитая (32)
3:0 Г. Квилитая (68)
4:0 Ж. Ананидзе (77)
5:0 Г. Арабидзе (90)