Безоблачният полет на Германия към Русия продължава (видео)

Световният шампион Германия върви уверено към класиране за Мондиал 2018 в Русия. Бундестимът записа пета поредна победа в квалификациите в Група “С” и продължава с пълен актив от 15 точки на върха на класирането. Играчите на Йоаким Льов не срещнаха особени проблеми при визитата си на Азербайджан и победиха с 4:1. Два гола отбеляз Андре Шюрле, а по един добавиха Томас Мюлер и Марио Гомес. За домакините пък вкара Димитрий Назаров.

Резултатът бе открит от германците в 20-ата минута, когато Йонас Хектор намери на чиста позиция Шюрле, който без да се бави прати топката в мрежата. 11 минути по-късно обаче домакините изравниха. Назаров получи диагонален пас, който заблуди Сами Кедира и халфът на азерите технично прати топката покрай Лено. Радостта на Азербайджан обаче бе кратка, тъй като в 36-ата минута Германия отново бе напред в резултата. Мюлер се възползва от неразбирателство между защитата и вратаря на домакините и стигна първи до топката при един извеждащ пас, за да даде нова преднина на тима си.

В последната секунда на първата част германците стигнаха до трети гол. Джошуа Кимих центрира към Марио Гомес и той с глава покачи на 3:1 в полза на играчите на Йоаким Льов. В 80-ата минута германците окончателно подпечатаха успеха си с четвърти гол. Попадението много приличаше на първото, като отново Хектор намери Шюрле, който разстреля вратаря за крайния резултат.

Така Германия събра 15 точки в подреждането и класирането за Световното първенство изглежда само върпос на време. Азербайджан от своя страна остава със седем точки на четвърта позиция. Втори е Чехия с осем, а трети е Северна Ирландия също със седем, но по-късно днес домакинства на Норвегия. Скандинавците са с три точки, а на дъното е Сан Марино без актив.

АЗЕРБАЙДЖАН - ГЕРМАНИЯ 1:4
0:1 Шюрле (20)
1:1 Назаров (31)
1:2 Мюлер (36)
1:3 Гомес (45)
1:4 Шюрле (80)

АЗЕРБАЙДЖАН: Агаев, Пашаев, Хусеинов, Садигов, Мирзабеков, Кариев, Амиркилиев, Исмаилов, Хусеинов, Назаров, Шейдаев

ГЕРМАНИЯ: Лено, Хектор, Хьоведес, Хумелс, Кимих, Кроос, Кедира, Дракслер, Мюлер, Шюрле, Гомес