Турция зарадва Ердоган с втора победа (видео)

Националите на Турция надвиха с лекота Финландия с 2:0 у дома в световна квалификация в Група "I". Мачът в Анталия се игра пред погледа на президента Реджеп Тайип Ердоган. Головете паднаха още до 13-ата минута, като и в двата случая точен беше нападателят на Бешикташ Дженк Тосун (8',13').

Финландците можеха да върнат интригата, но в 42-ата минута изстрелът на Перпарим Хетемай се отби в гредата. В добавеното време на второто полувреме страничният стълб спря и Енес Юнал от състава на домакините.

Това обаче е едва втора победа за турците в цикъла. Те стартираха квалификациите трудно и в момента имат 8 точки от пет мача.

Лидер в групата, преди изиграването на другите двубои, е Хърватия с 10 т., следван от Украйна с 8 т. Скандинавците продължават да нямат успех и остават само с 1 точка.

ТУРЦИЯ - ФИНЛАНДИЯ 2:0