Младите "лъвове" изпуснаха Израел в битката за Евро 2017

Отборът на България до 19 години изпусна състава на Израел. Младите "лъвове" завършиха 1:1 срещу играчите на Алон Хазан в мач от група 5 на Елитния кръг от квалификациите за Евро 2017, което ще се проведе в Грузия. Първото попадение в срещата бе във вратата на Наумов, а негов автор бе Абу Фани (56). В края на мача играчите на Ангел Стойков тотално надиграха Израел. В 84-ата минута Тонислав Йорданов пропусна дузпа, а две минути по-късно Петър Генчев донесе точката на България, като с малко повече късмет талантите ни можеха да си тръгнат и с пълния актив от стадион "Д'Але Жан Люроа".

В другия мач от групата Босна и Херцеговина победи домакина Франция с 2:0. В следващия двубой България играе с Франция. И двата отбора се нуждаят от задължителна победа, за да запазят шансове за класиране. За финалите на Евро 2017 се класира само победителят в групата.

Още в първите секунди на срещата халфът на домакините Абу Фани стреля, но ударът му срещна тяло на бранител на България. В 8-ата минута капитанът на "лъвовете" Даниел Наумов спаси вратата си от първи гол. Голан шутира, но стражът на Лудогорец се намеси перфектно.

Отговорът на България не закъсня. Георги Янев получи удобна топка и стреля, но Цур спаси. Секунди по-късно и Русев се опита да изненада вратаря, но 18-годишният талант на Израел отново се справи. В 36-ата минута Анас Махамид също имаше шанс да отбележи първия гол на стадион "Д'Але Жан Люроа", но Наумов отново показа класа. При 0:0 завърши и първата част.

Второто полувреме започна със сериозен натиск на Израел, като стражът на България се намеси на няколко пъти. Все пак в 56-ата минута Абу Фани вкара в мрежата на "лъвовоте". Две минути по-късно играчите на Алон Хазан нацелиха и гредата. Крилото на тима Алон Амог пропусна да направи 2:0.

В 61-ата минута Ангел Стойков направи и първата промяна. На мястото на Иван Тилев се появи един от най-талантливите играчи на Левски - Станислав Иванов.

В 77-ата минута Тонислав Йорданов центрира от корнер към Христов, но неговият удар бе блокиран. Секунди след това Алмог отново нацели гредата и пропусна да реши мача. В 84-ата минута Голан фаулира Калоян Кръстев и главният рефер отсъди дузпа. Зад топката застана Тонислав Йорданов, който пропусна от бялата точка.

Младите "лъвове" показаха страхотен характер! Две минути след пропуска на Йорданов дойде моментът на Петър Генчев, който се възползва от възможността, която се откри и наказа стража на Израел. В последните секунди на срещата в игра се появиха Ковачев и Добрев. Те замениха Йорданов и Кръстев. Това бяха и последните интересни събития в сблъсъка.

ИЗРАЕЛ - БЪЛГАРИЯ 1:1