Цветана Пиронкова отпадна в първия кръг в Маями

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова отпадна в първия кръг на силния турнир на твърди кортове в Маями с награден фонд 7,7 милиона долара.

29-годишната Пиронкова, 70-а в световната ранглиста, отстъпи с 6:3, 1:6, 1:6 пред швейцарката Виктория Голубич за 1 час и 52 минути игра. Пиронкова изигра силен първи сет, в който показа отлична игра на свой сервис и след пробив в шестия гейм спечели частта с 6:3.

Втория сет също почна добре за Пиронкова - с пробив. След това обаче 24-годишната Голубич, 53-та в класацията на УТА, взе инициативата, след като веднага върна пробива. Последваха няколко много дълги гейма, в които швейцарката излезе краен победител и изравни резутата в сетовете на 1:1.

В решителния трети сет двете тенисистки си размениха по един пробив, след което картината от втория сет се повтори напълно и Пиронкова допусна да загуби нови пет последователни гейма, а с това и мача. Във втория кръг Голубич ще играе срещу поставената под номер 8 представителка на домакините от САЩ Медисън Кийс.