Златан Йорданов с 13 точки, Бенджин взе само гейм на ЗАКСА

Българският волейболист Златан Йорданов и неговият МКС (Бенджин) допуснаха втора поредна и общо 17-а загуба от началото на сезона в полската Плюс лига. Бенджин взе само гейм като гост на лидера в класирането и настоящ шампион ЗАКСА (Кенджежин-Кожле), но падна с 1:3 (30:28, 18:25, 23:25, 25:27) в мач от 28-ия кръг, игран снощи пред около 2300 зрители в зала "Азоти".

Златан Йорданов започна като титуляр за Бенджин, но бе сменен във втория гейм от австралиеца Нейтън Робъртс. След това българският посрещач се завърна в игра в третата част на мястото на Марчин Валински. Йорданов завърши с 13 точки (1 блок, 1 ас, 42 ефективност в атака и 29% перфектно посрещане). Бразилецът Рафаел Арауджо стана най-резултатен за Бенджин с 23 точки (2 блока и 53% ефективност в атака). За тима на ЗАКСА Давид Конарски реализира 26 точки (1 блок и 63% ефективност в атака) за победата.

Така Бенджин е на 11-о място във временното класиране с 36 точки след 11 победи и 17 загуби. ЗАКСА пък е еднолично начело със 74 точки след 25 победи и само 3 загуби. В следващия предпоследен 29-и кръг от редовния сезон Йорданов и компания са домакини на гранда Асеко Ресовия (Жешув). Срещата е в неделя (26 март) от 18,00 часа българско време.