Женско първенство по футбол: Лудогорец - Етър 0:0

Тотнъм вкарва и без Хари Кейн (видео)

Тотнъм показа, че може да вкарва и без водещия си голмайстор Хари Кейн. Лондончани спечелиха с 2:1 домакинството си на Саутхамптън. По този начин тимът на Почетино запази второто си място в класирането и изостава на 10 точки от лидера Челси. Той записа рекордна за клуба десета поредна домакинска победа във Висшата лига.

Кристиан Ериксен и Деле Али от дузпа осигуриха солиден аванс на "шпорите" преди почивката. Саутхамптън загуби намиращия се в отлична форма Маноло Габиадини през първото полувреме поради контузия. Въпреки това гостите успяха да намалят след попадение на Джеймс Уорд-Праус, който се разписа с удар отблизо. "Светците" обаче не успяха да преодолеят организират защита на съперника до края и трябваше да си тръгнат със загуба.

Преди този успех Тотнъм имаше само три победи от девет мача без Кейн в първенството през тази кампания, като в тях отбеляза общо осем гола.