Марица (Пловдив) попадна във великолепната петорка на женския волейбол

Пет отбора привлякоха вниманието на световните медии с постиженията си при жените през този сезон -  швейцарският Волеро (Цюрих), португалският Порто, испанският Логроньо (Ла Риоха), украинският Химик (Южни) и не на последно място българският първенец Марица (Пловдив). Да, тези отбори са най-добрите в своите национални първенства.

Марица (Пловдив) направи невероятен сезон в българското първенство. Всичките им мачове приключиха с победи, като загубиха само един гейм (от Славия). Тяхната равносметка след края на редовния сезон е 14:0 (победи/загуби), с геймово съотношение 42:1.

В Швейцария Волеро, за който се състезава Добриана Рабаджиева, печели всичките 27 срещи в редовния сезон и очаква плейофите. Любопитно е да се спомене геймовото съотношение - 80:5! В Испания, Логроньо е лидер в класирането с 18 победи от 18 срещи.

В шампионата на Украйна Химик (Южни) доминира с 26 победи. И те, като Волеро, имат добро съотношение на геймовете - 78:4.

Следващият тим в този списък е Порто, който вече приключи сезона в португалското първенство с перфектен резултат - 22 победи и нито една загуба. Следващата им цел е да останат непобедени в плейофите.