Атлетико нашамари шокирания тим на Сампаоли (видео + галерия)

Отборът на Атлетико Мадрид надигра убедително с 3:1 гостуващия Севиля в дуел от 28-ия кръг на испанския елит. Диего Годин (37), Антоан Гризман (61) и Коке (77) се разписаха за радост на публиката на "Висенте Калдерон". Хоакин Корея вкара почетно в 85-ата минута. "Дюшекчиите" се възползваха от пониженото самочувствие на тима от "Рамон Санчес Писхуан", който преди четири дни получи шумен шамар от Лестър в Шампионската лига.

Диего Симеоне подреди 4-4-2, залагайки в атака на Антоан Гризман и Кевин Гамейро. Хорхе Сампаоли разчиташе на 3-4-2-1. Висам Бен Йедер беше подкрепян от Витоло и Самир Насри.

Атлетико Мадрид - Севиля Срещата започна с неприятна вест за домакините. Още в четвъртата минута Шиме Върсалко трябваше да напусне терена заради травма. Двата тима се вкопчиха в тактическа битка, като "лос колчонерос" действаха по-активно в предни позиции, а южняците бяха видимо притеснени след шока в Лестър. В 13-ата минута сантиметри разделиха Гамейро от изключителен гол. Френският стрелец прехвърли Серхио Рико и топката се удари в напречната греда. Шутът дойде почти от ръба на наказателното поле и изпълнението беше неочаквано.

В 29-ата Филипе Луиш напредна смело към наказателното поле и там беше пресрещнат от Клемент Ленгле. В 34-ата Бен Йедер финтира Ян Облак и падна за дузпа. Съдията правилно не отсъди нарушение. Три минути по-късно Атлети откри резултата по познат начин. Гризман центрира от статично положение, а Диего Годин се извиси и с глава прати топката към далечния ъгъл - 1:0. В 42-ата гостите от "Рамон Санчес Писхуан" получиха възможност за отговор: Пабло Сарабия стреля в стената от удобна позиция за директен шут.

Атлетико Мадрид - Севиля В 50-ата Серхио Ескудеро центрира отляво, Пабло Сарабия отклони с петичка, ала не успя да отдалечи топката от Ян Облак. Минута по-късно Коке, Гамейро и Гризман разиграха прекрасно. Последният се измъкна от засадата и сам срещу вратаря насочи покрай близката греда в аут. В 60-ата Габриел Меркадо наруши правилата срещу устремения Гамейро и съдията назначи фал. Гризман вкара прекрасен гол от директния пряк свободен удар, след като "прескочи" стената с отсечен шут и с помощта на напречната греда удвои резултата - 2:0.

След втория гол Чоло Симеоне пусна Фернандо Торес, който се появи на терена за първи път след зловещата си травма в главата. В 67-ата Гризман пусна успоредна на голлинията топка, но нямаше кой да насочи в малкото наказателното поле. В 77-ата столичани нанесоха трети удар. Яник Ферейра Караско и Хуанфран разиграха отдясно, топката рикошира и попадна в краката на непокрития Коке, който вкара от фронтална позиция от около осем метра - 3:0.

Атлетико Мадрид - Севиля В 80-ата Рико се намеси след удар на Торес при опасна контра на мадридчани. В 85-ата Ел Ниньо беше изведен срещу стража на андалусци, опита прехвърлящ удар, но Рико остана прав и улови. В рамките на същата минута резервата Хоакин Корея напредна отляво, финтира Стефан Савич и технично търкулна топката покрай Облак - 3:1. В 89-ата домакините развиха поредна светкавична контра, Николас Гайтан центрира към Коке, чийто изстрел беше париран от Рико.

С успеха Атлетико се доближи на две точки от третия Севиля. Тимът на Сампаоли вече ще се бори за третата позиция, след като лидерът Реал Мадрид има сериозна точкова преднина.