Байерн ускори крачка към новата Салатиера (видео + галерия)

Победа с 1:0 над Борусия (Мьонхегладбах) девет кръга преди края увеличи на 13 точки преднината на Байерн (Мюнхен) на върха в Бундеслигата, с което поредната титла вече е въпрос на време. Изпадналият в голова криза този шампионат Томас Мюлер реализира попадението в 63-ата минута след прецизна асистенция на Тиаго Алкантара. За германския национал е едва втори гол от началото на сезона в германския елит, но в случая е с огромна цена. През първото полувреме Ариен Робен удари греда, а Роберт Левандовски пропусна сам срещу вратаря.

Тимът от "Борусия Парк" пък е на 5 точки от евротурнирите, но има шанс за класиране и през Купата на Германия, където е на полуфинал.

Борусия (Мьонхенгладбах) - Байерн (Мюнхен) 0:1

Наставникът на гостите Карло Анчелоти заложи на четирима офанзивни футболисти в лицето на Робен, Мюлер, Франк Рибери и Левандовски. Младият Йошуа Кимих, който се оплака от факта, че не получава шанс, беше сред резервите, но поигра четвърт час. Домакините от Борусия бяха без Ларс Щиндъл, Кристоф Крамер, Фабиан Джонсън и Махмуд Дахуд и това си пролича.

Натискът на баварците започна буквално с първата атака и още в 42-ата секунда Робен изстреля първото торпедо към вратата на домакините. Последваха две опасности пред мрежата на Мануел Нойер, а все още не бяха изтекли и пет минути.

Атакуващият футбол продължи с изявено превъзходство на играчите в червено и в 25-ата минута Левандовски не успя да прехвърли Ян Зомер при ситуация едно на едно с него. В 43-ата минута гредата спаси Борусия след шут на Робен. Това беше 18-ият случай от началото на шампионата, в който някой от стълбовете лишава Байерн от гол.

Мюнхенци разиграваха все по-опасно и Мюлер и Левандовски си размениха по едно добро подаване и пропуск.

Дойде обаче 63-ата минута, когато Мюлер хладнокръвно прониза "жребчетата" за 1:0.

Футболистите на Борусия съумяха да създадат напрежение чак в заключителните минути, като на няколко пъти топката се разходи опасно из полето на шампионите, но нищо повече.