Сливнишки герой помете Миньор (Перник)

Сливнишки герой разби Миньор (Перник) с 5:1 у дома в дербито на 21-ия кръг на Югозападна Трета лига. Домакините се изкачиха до второ място във временното класиране, докато перничани се върнаха на четвъртото място. Битката за върха в групата се завърза още повече, след като другия сблъсък вчера Струмска слава и Беласица завършиха 2:2 в Радомир.

През първата част в Сливница не предвещаваше такъв разгром за "чуковете", които бяха последвани от над 100 свои фенове. Първият гол в срещата падна след попадение на Александър Александров, който бе изведен, финтира Леонтиев и откри. В 36-ата минута Томислав Павлов заби дежурния си гол, но две минути по-късно Димитър Маймунков получи удобна топка и отново даде преднина на домакините.

През втората част перничани рухнаха, когато бившият играч на "чуковете" Костадин Кафтанов вкара трети за Героя. До края на мача Ивайло Цветков блесна, който реализира последните две попадения в дербито на кръга от третото ниво на българския футбол.